תוכניות פיתוח עובדים

מאת:

דוגמאות לתוכניות פיתוח עובדים

  • סדנאות חניכה וקליטת עובדים חדשים לחברה
  • סדנאות לפיתוח מיומנויות תקשורת בינאישית
  • תהליכי פיתוח עתודה ניהולית
  • פרזנטטיביות והעברת מסר – סדנאות בשילוב וידאו המשפרות באופן מיידי מאפיינים של פרזנטציה כגון: העברת מסר חד, עמידה מול קהל, הצגה עצמית, נאום המעלית ועוד.

למה לפתח עובדים?

ככלל, לפיתוח עובדים יש פוטנציאל רחב למגוון רווחים ארגוניים:

  • שיפור ההתמודדות במסגרת התפקיד – עם ניהול לקוחות, ניהול משימות, ניהול תקשורת, התנהלות בתפקיד ועוד.
  • שימור העובדים בארגון – ארגון שמשקיע בעובדיו יגדיל את מסירות עובדיו ויפתח לעצמו את דור העתיד של אנשי המקצוע והמנהלים. לרוב, קליטת עובד לתפקיד חדש בארגון קלה יותר מאשר קליטת אדם חדש לארגון ולתפקיד.
  • מודעות לתהליכים – עובד שמודע לתהליכים יעבוד באופן מובנה ומדוייק יותר להשגת תוצאות ברמה האישית והארגונית. עובד שמודע לתהליכי למידה וחניכה- יחנוך ביתר יעילות עובד חדש, עובד שמבין את אופן פעולת ממשקי העבודה והדילמות המרכזיות שבהם- יפעל נכון ויעיל יותר להשגת המטרה.

 לקריאת מאמרים בנושא פיתוח עובדים

על פיתוח עובדים – בנימה אישית

זכיתי לעבוד בחברת פרטנר, ORANGE שהמנכ”ל שלה דאז- עמיקם כהן, דגל בלמידה כערך ארגוני.

למה זכיתי?

כי אל החברה הגעתי בשנתי השנייה ללימודי התואר הראשון. חיפשתי עבודה שתשתלב עם הלימודים ועניתי למודעת “דרושים נציגי שירות לקוחות טלפוני”. בזכות המענה לאותה המודעה אני נימצאת איפה שאני היום- בעלת עסק, יועצת ארגונית ומנחת סדנאות.

ב ORANGE ניתנו לי עשרות הזדמנויות להתפתח ובינהן: התנסות בעולם השירות והמכירות, התמודדות עם שיחות מורכבות ופתרון קונפליקטים, ניהול עשרות עובדים – החל משלב הגיוס דרך הקליטה והחניכה לאורך זמן, הוכשרתי ונחשפתי אל עולם הייעוץ והנחיית הקבוצות.

הייתי חלק מארגון צומח- למידה משמעותית כשלעצמה, למדתי לנסות, לטעות, להצליח. נוהלתי על ידי מנהלים שהאמינו בי. צמחתי ב ORANGE.

 

את החוויה הזו גם אתם יכולים להעניק לעובדים בארגון- דרך הקניית מיומנויות, דרך יצירת למידה, דרך חשיפה לעולמות תוכן חדשים.

סדנאות פיתוח עובדים מתעמקות בעולם תוכן מחד, אך תמיד לתכנים המקצועיים אני מוסיפה את  הפיתוח האישי- המקצועי. כי לתת שירות זו מיומנות תקשרות בינאישית שמשתמשים בה בעלי עסקים, מנכ”לים, יועצים בבנק ומורים. כי חניכה נעשית בתפקידי הניהול השונים ובהמשך בבית עם הילדים, וכי בניהול ממשקים יש ראייה רחבה ומיומנויות מורכבות של הנעה ללא סמכות.

עדיין אין תגובות

התגובות סגורות.

כתובת טרקבק |